fbpx

Apie mus

UAB "Javinė" misija

Iš mūsų rankų - sveikas maistas ir tradicinis skanėstas.

Išskirtinis „Javinės” bruožas – beveik visi gaminiai kepami pagal originalias įmonėje sukurtas receptūras, nenaudojant sintetinių priedų ir konservantų. Nauji gaminiai – javainiai „Javinukai”, sausi pusryčiai  „Smaližiams“, grūdų paplotėliai „Duoniukai” – yra ruošiami be mielių ir išvengiant tradicinio kepimo proceso. Tai naujos kartos produktai, kurie dėl pažangios technologijos išlaiko visas vertingiausias grūdų gamtines savybes ir daugumą mikroelementų.

 

Niekada nenusižengiame pagrindiniam savo principui – nekeičiame aukštos gaminių kokybės,  siekdami juos pasiūlyti už kuo priimtinesnę kainą.

Apie "Javinės" vardą

UAB „Javinė“ pavadinimas turi įdomią prasmę. Javinė – javų dievybė – daug kur, pvz. Vakarų Lietuvoje, vadinamoji Rugių Boba – gyvenanti javų lauke. Tai – javų lauko globėja, saugotoja nuo žalos. Nuo jos daug pareina javų derlingumas, pakūlumas bei skalsa. Ji dažniausia būdavo įsivaizduojama moteriškės pavidalo. W. Mannhardtas surinko M. Lietuvoje gerokai duomenų apie javų lauke gyvenančią dievybę. J. Brodovskio žodyne (1730) – „Jawinne“ (Javinė). M. Stryjkovskio kronikoj (1582) minima „Kruminie pradžių warpu“. Kadangi „varpų“, tai jos pobūdis greičiau reikštų javų dievybę, negu krūmų ar miško. Latviai tebeturi „krūmu mate“ (krūmų motina). Šalia Javinės, Krūminės ir Rugių Bobos minėtina dar Kupolis, Kukolis ir Kuršis.

Šita javų dievybė nebuvo viena visuotinė visiems laukams: kiekviename lauke gyvenanti vis kita, atskira, sava javų dievybė. Pjūtį bebaigiant, jai būdavo paliekama nenupjautos paskutinės saujos – tai padėkos auka. Paskutinis pėdas būdavo surišamas panašiai į moters pavidalą. Su paskutiniuoju pėdu („boba“) susiję apeigų ir būrimų. Jis iškilmingai parnešamas namo („svečias“). Čia jis apliejamas vandeniu; su juo kiekvienas truputį pašoka. Jis sodintas už skobnio. Pabaigtuvių vaišėms pjaudavo gaidį (gaidys-vaisingumo įsikūnijimas). Senovėje Javinė, ar Rugių Boba, buvo įsivaizduojama tik gera: iš jos žemdirbiai vien tik gero tepatirdavę.

Tapkite mūsų partneriu!

Užpildykite kontaktų formą ir mes su Jumis susisieksime!

Tapkite mūsų partneriu!

Užpildykite kontaktų formą ir mes su Jumis susisieksime!